Jeřáby mostové

Naše společnost se zabývá výrobou jeřábů mostového typu. Do této skupiny patří jeřáby jednonosníkové a dvounosníkové. Speciální jeřáby, které do této skupiny patří jsou jeřáby podvěsné. Dle požadavků zákazníka a prostorových možností objektu, v němž se bude požadovaný mostový jeřáb nacházet, jsme schopni přizpůsobit konstrukci jeřábu k nejvyšší spokojenosti. Podle nosnosti a rozpětí jeřábů vytvoříme nejoptimálnější návrh konstrukce, který bude nejlépe splňovat požadavky a náročnost zákazníkova provozu. Individuálním přístupem ke každé zakázce se snažíme vyhovět veškerým přáním a požadavkům zákazníka. Jeřábové mosty vyrábíme z válcovaných profilů HEB, HEA, IPE, I nebo pro velká rozpětí a vysoké nosnosti ze svařovaných nosníků.

Pojezd mostu je nejčastěji zprostředkován elektrickým pojezdem a pro přesnější a plynulejší chod je řízen frekvenčním měničem. U méně využívaných jeřábů s nízkou nosností a malým rozpětím se může použít ručního pojezdu.

Mostový jeřáb je osazen zdvihovou jednotkou. V případě jednonosníkových a podvěsných jeřábů se jedná o podvěsné kladkostroje, které mohou být se zkrácenou stavební výškou a pojíždějí po spodní pásnici mostu. Pojezd kladkostroje může být zajištěn buďto ručně (postrkem, řetězovým kolem) nebo elektrickým pojezdem. Rychlost elektrického pojezdu kladkostroje může být dvou a více rychlostní a také může být řízen frekvenčním měničem pro vetší plynulost pojezdu. Rychlost zdvihu kladkostroje může být také vícerychlostní. U dvounosníkového mostového jeřábu je zdvihacím zařízením jeřábová kočka. Jeřábová kočka pojíždí po horních pásnicích nosníků, které jsou osazeny kolejnicemi. U jeřábové kočky platí podobné technické parametry od dvourychlostních elektrických pojezdů s možností řízení frekvenčním měničem až po více stupňový zdvih jeřábové kočky.

Další důležitou částí jeřábu je jeho napájení. Podélné napájení našich jeřábů je zprostředkováno nejčastěji krytou třecí napájecí trolejí, kterou můžeme přizpůsobit do velmi náročných prostředí. Dle požadavků zákazníka a náročnosti provozu jsme schopni zajisti alternativní způsoby napájení pomocí kabelové shrnovací troleje, kabelových bubnů, apod. Příčné napájení jeřábů je nejčastěji tvořeno kabelovou shrnovací trolejí. Další možností může být tzv. energo řetěz.

Pro ovládání jeřábu máme více možností. Ovládání dělíme na závěsné kabelové a dálkové radiové. Pro náročné provozy se tyto možnosti zkombinují. Ovládacím prvkem může být tlačítkový ovládací panel nebo joystickové ovládání.